Program

Nasi prelegenci

Sylwia Misiak

 Trenerka Akademii Noszenia Dzieci, doradczyni noszenia od 2011 roku. Jest certyfikowaną instruktorką masażu Shantala (Shantala Maatschap Shantala Babymassage – 2011) i Promotorką Karmienia Piersią oraz instruktorką Aktywnej Szkoły Rodzenia. Właścicielka marki Nowoczesne Rodzicielstwo. ​Z jej inicjatywy zrealizowanych zostało wiele akcji oraz projektów kierowanych do rodziców i przyszłych rodziców, przede wszystkim na terenie Zielonej Góry. Współorganizatorka kilku edycji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości, Tygodnia Godnego Porodu (Fundacja Rodzić po Ludzku), Tygodnia Karmienia Piersią. Koordynatorka projektów: Jak uniknąć baby blues (2015), Letnia szkoła świadomego rodzicielstwa (2016), Lato bliskości (2017), Młoda mama nie jest sama (2017). Prelegentka na konferencji dla położnych Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni, panelistka Ogólnopolskich Konferencji Noszenia Dzieci, współzałożycielka Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO oraz Stowarzyszenia Przestrzeń 4a. Mama dwóch córek.

Agnieszka Frankowska

Jest przede wszystkim szczęśliwą i spełnioną mamą trójki cudownych dzieci! Cieszy się każdą chwilą, spędzoną z najbliższymi, uwielbia wspólne przygody i… chusty! Noszenie własnych maluchów w chuście pozwoliło jej wejść w innym wymiar macierzyństwa, pełen bliskości, spokoju i harmonii. Dlatego postanowiła, dzielić się tą pasją z innymi mamami, zostając profesjonalnym doradcą chustowym. Z wykształcenia jest pedagogiem, stale poszerzającym swoją wiedzę i zdobywającym doświadczenie.

Paulina Kamińska-Bartlińska

Pedagog, specjalistka zdrowego żywienia dla małych i dużych, członek Polskiej Izby Żywności Ekologicznej. Od 2012 roku propagatorka rozszerzania diety u niemowląt metodą BLW, którą zna od podszewki jako Mama dwóch chłopców 15-miesięcznego Alana i 8-letniego Olka. Wiedzę poszerzyła dzięki ukończeniu kursu z Dietoterapii i profilaktyki żywieniowej, jak również brała aktywny udział w I ogólnopolskiej Konferencji dotyczącej żywienia niemowląt i dzieci małych – Łódź 2018 oraz Kursu Żywienia Niemowląt metodą BLW, Alaantkowe 2019.

Aleksandra Stencel

Jest sercem Olowego zespołu. Dziewczyna z sercem na dłoni, głową w której pomysłów jest czasem aż za dużo oraz która cudownie rozumie się z dzieciakami! Sama… to znaczy z mężem Jędrkiem… ma ich aż czwórkę! Michał, Bruno, Zoja i Filip mają ogromy wpływ na to jaka jest Olo, a co za tym idzie – całe Olowe! Poza tym Aleksandra to certyfikowana trenerka pierwszego stopnia metody Sensoplastyka® oraz felinoterapeutka. Gra na instrumentach, bosko czyta książki i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Dominik Osyczka

Prawdziwą moc Olowego zdradza hasło, które bardzo lubimy: #madebyfriends. A żeby mogło tak być, muszą być przyjaciele. Od samego początku, a nawet trochę dłużej, Oli pomaga Dominik, współzałożyciel naszego cudownego przedsięwzięcia! Dominik jest grafikiem, ale nie do tego ogranicza się jego rola, bo skoro Olo ma aż za dużo pomysłów, to on jeszcze dorzuca swoje! Do tego tworzy nasze Olowe Produkty, załatwia czytanki, fotografuje, a i przy warsztatach pomoże:)

Aleksandra Majsnerowska

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej.

W ramach Akademii Zdrowej Rodziny współprowadzi warsztaty dla przyszłych mam dotyczące żywienia kobiet w ciąży oraz żywienia dzieci. W Ośrodku Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjnym „Elfik” pracuje z małymi pacjentami z zaburzeniami rozwoju oraz spektrum autyzmu. Współpracuje z Ośrodkiem Troski o Płodność „Juglans”.

W pracy zawodowej wiele uwagi poświęca prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory jelitowej swoich pacjentów. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń spektrum autyzmu, alergii i nietolerancji pokarmowych oraz chorób autoimmunizacyjnych.

Michalina Pokorska

Fizjoterapeuta dzieci i niemowląt

Michalina ukończyła studia magisterskie na Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia.Podnosząc swoje kwalifikacje uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach. W codziennej pracy korzysta między innymi z kinesiotejpingu oraz jest terapeutą metody Vojty.

Od 5 lat prowadzi Kinesis – Centrum Fizjoterapii Dziecięcej gdzie na co dzień wykorzystuje wiedzę i umiejętności terapeutyczne pracując z małymi pacjentami oraz ich opiekunami. Bardzo dużo uwagi poświęca pozytywnej atmosferze oraz objaśnieniom w trakcie diagnostyki czy terapii. Dobre zrozumienie ze strony rodziców czy opiekunów znacząco wpływa na proces rehabilitacji dziecka.