Program

Nasi prelegenci

Paweł Zawitkowski

Fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia noworodków i niemowląt. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Autor artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka, w tym „Poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka”, książki i filmu „Co nieco o rozwoju dziecka” oraz już trzech książek i filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?”. Od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci.

Marta Pelińska

Trenerka sportu, specjalizacja Pilates CORE TM Stability. Właściciel w Akademia Ruchu nessfit.

Aleksandra Majsnerowska

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej.

W ramach Akademii Zdrowej Rodziny współprowadzi warsztaty dla przyszłych mam dotyczące żywienia kobiet w ciąży oraz żywienia dzieci. W Ośrodku Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjnym „Elfik” pracuje z małymi pacjentami z zaburzeniami rozwoju oraz spektrum autyzmu. Współpracuje z Ośrodkiem Troski o Płodność „Juglans”.

W pracy zawodowej wiele uwagi poświęca prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory jelitowej swoich pacjentów. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń spektrum autyzmu, alergii i nietolerancji pokarmowych oraz chorób autoimmunizacyjnych.

Michalina Pokorska

Fizjoterapeuta dzieci i niemowląt

Michalina ukończyła studia magisterskie na Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia.Podnosząc swoje kwalifikacje uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach. W codziennej pracy korzysta między innymi z kinesiotejpingu oraz jest terapeutą metody Vojty.

Od 5 lat prowadzi Kinesis – Centrum Fizjoterapii Dziecięcej gdzie na co dzień wykorzystuje wiedzę i umiejętności terapeutyczne pracując z małymi pacjentami oraz ich opiekunami. Bardzo dużo uwagi poświęca pozytywnej atmosferze oraz objaśnieniom w trakcie diagnostyki czy terapii. Dobre zrozumienie ze strony rodziców czy opiekunów znacząco wpływa na proces rehabilitacji dziecka.

Program jest w przygotowaniu